Przeczytaj o najnowszych informacjach z naszej ligi
30
stycznia
2017

Pierwsze informacje o sezonie 2017

6. edycja Grudziądzkiej Ligi Piłkarskiej zbliża się wielkimi krokami. W sezonie 2017 większość przedsięwzięć odbędzie się wzorem lat ubiegłych, ale wprowadzimy również kilka zmian. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zmiany, zasady i daty.

Ważne daty
Deklaracja udziału w lidze – 5.02 – 12.02

U wszystkich kapitanów  w panelach pojawi się możliwość potwierdzenia udziału w nowym sezonie. Pozwoli nam to oszacować przybliżoną ilość drużyn w tym roku.

Zgłoszenia drużyn - 13.02 - 24.02
Kapitanowie, którzy posiadają panel będą mogli zgłosić drużynę przez swoje konto. Nowe drużyny zapisywać się będą przez formularz na stronie.

Publikacja terminarza na stronie – 1.03
Ubiegłe lata pokazały, że publikacja terminarza wraz ze startem rozgrywek nie jest najkorzystniejszym rozwiązaniem, dlatego w tym roku postaramy się by terminarz pojawił się z 10-dniowym wyprzedzeniem.

Start rozgrywek –11.03


Deklaracja udziału w Pucharze GLP – do 17.03
W tym roku Puchar GLP zorganizujemy w zmienionej formie. Zmagania rozpoczniemy od rozgrywek grupowych, dlatego będziemy prosić kapitanów, aby potwierdzili chęć udziału w tych rozgrywkach.

Istotne informacje
Ilość transferów

Każda drużyna która w sezonie 2017 rozpocznie rozgrywki w I i II lidze może dopisać 4 nowych zawodników, przy czym łączna ilość graczy w składzie nie może przekraczać 15 osób.

Drużyny grające w rozgrywkach III ligi mogą przeprowadzić dowolną ilość transferów przed sezonem.
Łączna ilość osób na liście – 15.

Opłata wpisowa
W tym roku koszt udziału w całym sezonie wyniesie 200 zł. W sezonie 2016 łączna kwota wpisowego od drużyn wynosiła 3 600 zł, natomiast na nagrody przeznaczyliśmy 4 200 zł , a więc  117% z wpisowego. Mamy nadzieję, że dzięki pracy wolontariuszy, koszty organizacji ligi będą nadal relatywnie niskie, a za sprawą środków z Urzędu Miasta będziemy nagrodzić równie dużą ilość osób, jak w ubiegłej edycji. Pomysł wyższej opłaty wpisowej skonsultowaliśmy z kapitanami drużyn.

Mecze umawiane przez opiekunów
Kolejną zmianą organizacyjną będzie inne niż dotychczas umawianie spotkań przez opiekunów lig. Po dwóch tygodniach od zakończenia kolejki, jeśli nie ma wpisanego terminu opiekun będzie narzucał termin oraz miejsce rozgrywania spotkania.Komentarze

Autor wpisu

Zarząd GLP

ZOBACZ WPISY UŻYTKOWNIKA