Przeczytaj o najnowszych informacjach z naszej ligi
04
marca
2017

6.edycja GLP startuje!

Zakończyły się zapisy do 6.edycji Grudziądzkiej Ligi Piłkarskiej. Podstawowe informacje dotyczące idei ligi, systemu rozgrywek, umawiania meczy, obowiązków kapitanów drużyn oraz innych istotnych spraw przedstawiamy poniżej.

I. Idea

Główną ideą GLP jest szeroko pojęta popularyzacja piłki nożnej w Grudziądzu i szerzenie pozytywnej energii. Gramy dla zabawy. Gramy z poszanowaniem zdrowia innych uczestników. Gramy zgodnie z zasadami fair-play.

Mamy świadomość, że wyniki decydują o miejscu w tabeli, które następnie decydują o awansie czy spadku danej drużyny. Jednak wygrywanie meczów za wszelką cenę nie powinno być najważniejsze. Szanujmy się nawzajem, traktujmy naszego rywala w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy być przez niego potraktowani.


II. Regulamin

Wszyscy uczestnicy GLP zobowiązani są przestrzegać regulaminu rozgrywek (http://glp.net.pl/regulamin).

Zachęcamy każdego zawodnika do przeczytania regulaminu. Jego znajomość znacznie ułatwia rozgrywanie spotkań i do minimum redukuje sytuacje sporne.

Wszelkie naruszenia regulaminu będą karane – a pamiętajmy, że nieznajomość przepisów nie zwalnia nas z odpowiedzialności za ich łamanie.


III.  Kapitanowie drużyn – prawa i obowiązki.

Każdy kapitan ma dostęp do panelu (http://glp.net.pl/panel). Oprócz terminarza rozgrywek, znajdują się tam opcje edycji swojej drużyny (zdjęcia profilowe, herb/logo drużyny, szczegółowe dane zawodników). Obowiązkiem każdego kapitana jest umieszczenie profilowych zdjęć w profilach zawodników swojej drużyny. Zdjęcie musi być z dobrze widoczną twarzą. Wzorem w tej kwestii jest drużyna Wild Sharks http://glp.net.pl/team/31/wild-sharks

Kapitanowie odpowiedzialni są za organizację meczów swoich drużyn zgodnie z terminarzem rozgrywek. Idealnym rozwiązaniem jest „dogadanie się” z kapitanem drużyny przeciwnej. Polecamy kontakt telefoniczny, który szybko i konkretnie załatwia sprawę organizacji meczu. Nie jest koniecznym trzymania się reguły gospodarz/gość – warto wyjść pierwszemu z inicjatywą rozegrania meczu. Po dogadaniu terminu i miejsca rozegrania meczu, należy wpisać informacje w panelu, a drugi kapitan potwierdza. Dopiero wtedy termin znajdzie się w terminarzu na stronie.

Po rozegranym meczu kapitan wpisuje wynik w panelu, a drugi kapitan musi go zaakceptować, aby wynik znalazł się na stronie, a punkty zostały dodane do tabeli. W przypadku obecności sędziego na meczu istnieje możliwość aby to sędzia wpisał wynik do panelu i wtedy nie wymagana jest akceptacja ze strony kapitanów.

Po rozegranym meczu kapitanowie uzupełniają raport o przeciwniku oraz uzupełniają statystyki graczy z rozegranego meczu (gole, asysty, minuty). Polecamy uzupełnianie tych statystyk, ponieważ klasyfikacje najlepszych strzelców czy asystujących znajdują się na stronie, a każdy gracz na swoim profilu może podejrzeć swoje statystyki z całego sezonu.

W przypadku braku porozumienia pomiędzy kapitanami rywalizujących drużyn i nieustalenia terminu spotkania, do dwóch tygodni po terminie kolejki, to opiekun danej ligi decyduje o dacie, miejscu i godzinie rozegrania meczu. Od tego terminu nie ma odwołania.

Kapitan odpowiedzialny jest za swoją drużynę, za zachowanie na meczach, za utrzymanie porządku i dyscypliny na boisku.


IV.  Rozgrywanie meczu – podstawowe zasady.

Mecz trwa 2x30 minut.

W meczu bierze udział 6x6 zawodników, a zmiany przeprowadzane są w systemie hokejowym (zawodnicy schodzą i wchodzą na boisko przy linii środkowej).

Nie obowiązują spalone.

Auty wykonywane są z piłki stojącej nogą.

Wznowienia od bramki wykonywane są ręką lub nogą przez bramkarza, który musi piłkę wyrzucić lub wybić poza obręb pola karnego. W tym czasie w polu karnym nie może znajdować się żaden inny zawodnik.

Zabroniona jest gra wślizgiem jako próbą odbioru piłki. Bramkarz w polu karnym może wykonywać wślizgi.

Szczegółowe zasady rozgrywania meczów znajdują się w regulaminie GLP.


V.  Sędziowie w GLP.

Kapitan może złożyć wniosek o sędziego (jedna z opcji w panelu kapitana). Warunkiem uczestnictwa sędziego w danym meczu jest jego akceptacja. Sędziowie są ochotnikami, więc nie możemy wymagać, że będą akceptować wszystkie wnioski.

Sędziowie są tylko ludźmi, którym mogą zdarzyć się pomyłki podczas prowadzenia meczu. Bądźmy wyrozumiali, szanujmy ich pracę i po prostu zaufajmy.


VI.  Puchar GLP.

W tej edycji GLP do Pucharu przystąpią tylko te drużyny, które wyrażą taką chęć gry. Ma to wyeliminować oddawanie meczów walkowerem, w przypadku gdy drużyna nie zamierza uczestniczyć w tych rozgrywkach.

Deklaracje uczestnictwa znajdą się w panelu kapitana, a termin ich składania podamy w najbliższym czasie.

System grupowy rozgrywania Pucharu jest jedną z innowacji w tym roku. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych rozgrywkach.


VII.  Kontakt z Zarządem GLP oraz opiekunami poszczególnych lig.

W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości, problemów – jesteśmy jako Zarząd do dyspozycji każdego uczestnika rozgrywek, natomiast żeby zachować ład komunikacyjny prosimy kontaktować się przez kapitana drużyny.

Opiekunowie lig:

I liga – Dawid Śliwiński – dawid.sliwinski@glp.net.pl
II liga – Karol Rolewicz – karol.rolewicz@glp.net.pl

III liga – Bartosz Rymacki – bartosz.rymacki@glp.net.pl

Puchar – Karol Siódmiak – karol.siodmiak@glp.net.pl

Dział IT – Piotr Thomas – piotr.thomas@glp.net.pl


Życzymy powodzenia, przyjemności z gry i udanego sezonu!

Komentarze

6.edycja GLP startuje!

Autor wpisu

Bartosz Rymacki

ZOBACZ WPISY UŻYTKOWNIKA