Przeczytaj o najnowszych informacjach z naszej ligi
18
lipca
2017

Podsumowanie 3 ligi na półmetku sezonu

Zapraszam do przeczytania podsumowania pierwszej części sezonu rozgrywek 3 ligi.

Rozgrywki 3 ligi są bardzo wyrównane. Każda z drużyn ma szanse na awans bezpośredni. To sprawia, że druga runda rozgrywek zapowiada się niezwykle ciekawie.

Team CSW.

Drużyna jest bezsprzecznym liderem rozgrywek 3 ligi. Zespół ze Świecia wygrał osiem meczy, a przegrał zaledwie dwa (w tym jeden oddając walkowerem drużynie Lotniska). Pogromcą świecian okazała się drużyna Old Boys, która wygrała mecz w stosunku 7-5 (należy zauważyć, że Team CSW grał pięcioma zawodnikami). Zdecydowanym liderem jest kapitan – Maciej Góra, który zdobył w sumie 73 gole i asystował 36 razy, co jest wynikiem wręcz kosmicznym jak na realia GLP. Drużyna jest typem zespołu, w którym każdy z zawodników jest elementem układanki składającej się na końcowy sukces. Maciej ma wsparcie obrońcy Karola Plutowskiego (5 goli, 13 asyst), pomocnika Mateusza Mingi (17 goli, 19 asyst) i napastnika Dawida Świerczyńskiego (14 goli, 19 asyst). To sprawia, że Team CSW ma najlepszy atak (100 goli strzelonych) oraz najlepszą obronę 3 ligi (47 goli straconych, tyle samo co Nankatsu). Świecianie są absolutnym faworytem do awansu.

Nankatsu FC.

Dosyć niespodziewanie drużyna Nankatsu znajduje się na drugim miejscu w tabeli ze stratą 5 punktów do lidera. Drużyna Karola Siódmiaka zgromadziła 18 pkt., tyle samo co kolejne w tabeli Ósemka i Lotnisko, lecz wyprzedza te zespoły lepszym bilansem bramkowym. Nankatsu walczy z każdym jak równy z równym, stąd tak dobry wynik ligowy. Wśród liderów należy wymienić najlepszych strzelców: Roberta Guzmana (31 goli, 16 asyst) oraz Dominika Ciesielskiego (27 goli, 10 asyst) oraz wspierających ich dzielnie Karola Siódmiaka (8 goli, 17 asyst), Łukasza Borowicza (7 goli, 22 asysty). Warto wspomnieć, że drużyna Nankatsu ma najmniej straconych goli w lidze, a to zasługa dobrze zorganizowanej gry obronnej. Można zatem śmiało przypuszczać, że bohaterzy ulubionej przez wielu japońskiej kreskówki z lat 90’ będą chcieli utrzymać miejsce dające awans, a decydujące okażą się mecze z Ósemką, Lotniskiem i Old Boys.

Ósemka CG.

Trzecie miejsce z 18 pkt. na koncie zajmuje Ósemka CG. Siłą zespołu Pawła Czyżaka  jest na pewno drużynowość. Każdy jest ważnym ogniwem, każdy dokłada ważną cegiełkę w budowaniu sukcesu, a takim na pewno będzie awans do 2 ligi. O to jednak trzeba będzie powalczyć z równorzędnymi rywalami takimi jak Nankatsu, Lotnisko i Old Boys. Najlepszym strzelcem jest Przemysław Wrzeszczyński (18 goli, 8 asyst), który ma duże wsparcie w osobach Zbigniewa Kiełbowicza, Pawła Noskowicza, Krzysztofa Gawła.

Lotnisko FC.

Kolejna drużyna z 18 pkt. w dorobku to Lotnisko. Przedsezonowy faworyt do awansu pogubił punkty m.in. z Pustynnymi Jastrzębiami i to kosztuje ich utratę wyższej pozycji, którą mogli zajmować. Kapitan Lotniska – Marcin Miecielica – zapowiada jednak wielkie wzmocnienia i walkę o awans bezpośredni. To sprawia, że liga powinna być ciekawa do samego końca. Jak do tej pory najlepszymi zawodnikami są Piotr Wiśniewski (18 goli), Łukasz Kazanecki (19 goli) i Jędrzej Woźniak (13 goli).

Old Boys.

Na półmetku rozgrywek drużyna Macieja Gzelli zgromadziła 15 pkt. Z pewnością wynik ten mógłby być lepszy, gdyby nie oddany jeden mecz walkowerem. Nie oznacza to jednak, że Old Boys nie będą liczyć się w walce o awans. Jako jedyni pokonali na boisku lidera, czyli Team CSW. Bardzo dobry sezon rozgrywają Radosław Polaszek (19 goli, 16 asyst), Bartosz Rykowski (19 goli, 1 asysta), Maciej Gzella (14 goli, 8 asyst). Wspierani przez obrońców Leszka Rumińskiego i Ryszarda Bancewicza stanowią bardzo pewną w defensywie i skuteczną w ataku drużynę.

Pustynne Jastrzębie.

Ze stratą 3 punktów do Old Boys i 12 pkt na koncie, kolejne miejsce w tabeli zajmują Pustynne Jastrzębie. Jest to dosyć nieobliczalna drużyna, potrafiąca wygrać z Old Boys czy Lotniskiem by niespodziewanie przegrać z GTP Nadwiślanin. Bardzo dobre występy przeplatają słabszymi. Jeśli zawodnicy drużyny, której kapitanem jest Radosław Kamiński ustabilizują formę to mogą liczyć się w walce nawet o awans bezpośredni. Ciężko wymienić zawodników, którzy wyróżniają się w tej ekipie ponieważ statystyki meczowe nie są uzupełniane.

GTP Nadwiślanin Grudziądz.

Miejsce siódme zajmuje GTP Nadwiślanin, który zgromadził 11 pkt. Drużyna jest równie nieustabilizowana co Pustynne Jastrzębie. Potrafią odebrać punkty Nankatsu czy walczyć jak równy z równym z Lotniskiem by oddać walkowerem mecz z Dynamite Team. Jak widać potencjał w drużynie drzemie i tu rola kapitana Bartosza Konczala by postarał się mobilizować swój zespół do dobrej gry. Wyróżniającymi się zawodnikami są na pewno kapitan Bartosz Konczal (16 goli, 12 asyst), Mateusz Robaczewski (14 goli, 10 asyst) i Jakub Meka (8 goli, 8 asyst).

Dynamite Team.

Drużyna została usunięta z rozgrywek po oddaniu trzech meczów walkowerem.

Komentarze

Podsumowanie 3 ligi na półmetku sezonu

Autor wpisu

Bartosz Rymacki

ZOBACZ WPISY UŻYTKOWNIKA