Przeczytaj o najnowszych informacjach z naszej ligi
20
lipca
2017

Podsumowanie 2 ligi na półmetku sezonu

Zapraszam na drugi artykuł z cyklu podsumowanie rozgrywek. Tym razem będzie to 2 liga.

Na zapleczu najwyższej klasy rozgrywek GLP trwa zacięta walka o awans. Cztery drużyny idą ‘’łeb w łeb”. W dolnej części tabeli także panuje ścisk, bo każda z drużyn chce uniknąć baraży o utrzymanie.

Geo Team.

Aktualny lider tabeli zgromadził 27 pkt. w swoim dorobku. Daje to trzypunktową przewagę nad kolejnymi drużynami i dobrą pozycję wyjściową przed kolejną rundą. Zaledwie jedna porażka (6-9 z Bar Mleczny Krokiecik Debiutanci) sprawia, że Geo Team to główny faworyt do zwycięstwa w 2 lidze. Drużyna plasuje się na szczycie tabeli ofensywnej – 96 goli strzelonych, oraz na drugim miejscu w tabeli defensywnej – 35 goli straconych. Najlepszymi strzelcami są Artur Warduliński (45 goli, 27 asyst), Wojciech Szumski (25 goli, 22 asysty), Michał Łuszczewski (20 goli, 21 asyst), Jakub Bodnar (15 goli, 13 asyst), Robert Konopacki (13 goli, 13 asyst), kapitan Przemysław Urbański (11 goli, 18 asyst) i Ryszard Chwaszczyński (10 goli, 17 asyst). Jak widać lista strzelców jest okazała, co świadczy o bardzo dużej sile rażenia zespołu.

Fresh Team.

Kolejne trzy zespoły zgromadziły po 24 pkt., a pierwszym spośród nich jest Fresh Team. To właśnie zespół Mateusza Machholza zajmuje drugie miejsce w tabeli. Niespodzianką w pierwszej rundzie na pewno była porażka z zespołem Wild Sharks (2-3), lecz to pokazuje jak wyrównana jest czołówka 2 ligi. Najlepszym graczem Fresh Team jest Krzysztof Serocki, który może pochwalić się doskonałą statystyką 48 goli i 19 asyst. Prowadzi on, rzecz jasna, w klasyfikacji strzelców 2 ligi. Wyróżniającymi się zawodnikami są Włodzimierz Cieślik (11 goli, 8 asyst) oraz Karol Gonkowski (11 goli, 7 asyst).

Riders Team.

Trzecie miejsce w tabeli, 24 pkt. zespół Riders Team. Drużyna otwierająca tabelę defensywną z zaledwie 30 straconymi bramkami. Dodając do tego bardzo dobrą ofensywę (70 goli strzelonych), zespół Michała Gadomskiego jest kolejnym aspirującym do zwycięstwa w 2 lidze. Wyróżnić należy najlepszego strzelca Tomasza Borowskiego (25 goli, 15 asyst), a także Patryka Dworakowskiego (9 goli, 5 asyst), Radosława Aleksandrowicza (8 goli, 5 asyst) i Marcina Norkowskiego (5 goli, 12 asyst).

Bar Mleczny Krokiecik Debiutanci.

Ostatnia z trzech drużyn, które zgromadziły po 24 pkt. to Bar Mleczny Krokiecik Debiutanci. Jedyni pogromcy lidera – Geo Team (wygrana 9-6) lecz ulegli zespołom Fresh Team i Riders Team. Krokieciki to zespół z drugą ofensywą ligi (73 gole strzelone). Za większość tych strzelonych bramek odpowiada trio: Norbert Kopczyński (35 goli, 26 asyst), Filip Pabiszak (23 goli, 20 asyst) i Paweł Gall (15 goli, 15 asyst). Pierwszej rundy nie ukończył pierwotny kapitan zespołu – Dawid Kozłowski, ze względu na kontuzję (życzymy szybkiego powrotu do zdrowia), a obwiązki jego przejął Michał Nowiński.

Wild Sharks.

Ze stratą 7 pkt. do Krokiecików, na miejscu 5 plasują się zawodnicy Wild Sharks. Zespół Borysa Zielińskiego potrafi toczyć zacięte pojedynki. Drużyna posiada bardzo dobrą linię obrony z kapitalnym bramkarzem Pawłem Taflińskim, o czym świadczy drugi wynik w tabeli defensywnej ligi (35 goli straconych). Mecze tej drużyny często kończyły się różnicą jednego gola, a raz nawet był remis. W pokonanym polu Wild Sharks zostawiło ekipę Fresh Team, po to by stracić punkty z niżej notowanymi Toolroom Knights czy KSF. Najlepszymi zawodnikami są Wojciech Warnel (13 goli, 7 asyst), Kacper Brykner (11 goli, 5 asyst), Łukasz Bulera (9 goli, 9 asyst) i Bartosz Tafliński (9 goli, 8 asyst). Jak widzimy, w czołówce ligi panuje niezły ścisk, a o końcowym sukcesie będą decydowały detale.

Klink.pl.

Kolejne miejsce z 12 pkt. na koncie zajmuje Klink.pl. Drużyna aspiruje do wywalczenia miejsca dającego szansę gry w barażach o awans do 1 ligi. Stoczą o to bój z Wild Sharks, jednak muszą uważać na czyhających na każdy ich błąd Team Spirit, Toolroom Knights. Najlepszym strzelcem jest obrońca (!) Artur Kasprowicz (17 goli, 6 asyst). Wyróżniają się także Michał Rytkowski (16 goli, 13 asyst), Wojciech Gierszyński (12 goli, 5 asyst) i Andrzej Baumgart (11 goli, 8 asyst).

Team Spirit.

Zespół Team Spirit zgromadził 10 pkt. co daje dobra pozycję wyjściową do uniknięcia baraży o utrzymanie w lidze, a także do próby przeskoczenia rywali z wyższego miejsca, czyli Klink.pl. Drużyna Łukasza Adamczyka stoczyła wyrównane pojedynki z zespołami wyżej notowanymi (z Wild Sharks porażka 3-4, z Riders Team porażka 6-7). Liderami zespołu są Jakub Tadych (25 goli, 22 asysty), Bartek Zawiłowski (22 gole, 17 asyst), Jarosław Jurkiewicz (12 goli, 10 asyst).

Toolroom Knights.

Ostatnie miejsce pozwalające uniknąć baraży o utrzymanie zajmują Toolroom Knights z 8 pkt. na koncie. Drużyna ta bardzo mało goli traci (43 gole stracone), ale też bardzo mało zdobywa (zaledwie 34 gole strzelone). Najlepsze występy zespół Przemysła Miąsko zanotował, o dziwo, z niemal całą czołówką ligi. Co prawda wszystkie pojedynki przegrał, lecz były to porażki różnicą jednego gola (4-5 z Geo Team, 6-7 z Krokiecikami, 4-5 z Wild Sharks, 3-4 z Fresh Team). Najlepszym strzelcem jest Karol Granica (12 goli, 3 asysty), a wspierają go głównie obrońcy: Julian Wesołowski (7 goli, 6 asyst), Adrian Gugała ( 5 goli, 7 asyst), Jakub Wójcik (2 gole, 7 asyst), Filip Górecki (3 gole, 5 asyst) oraz pomocnik Marcin Murawski (6 goli, 3 asysty).

KSF.

Pierwszy z zespołów, które zajmują miejsce przeznaczone do gry w barażach o utrzymanie. Zaledwie 7 pkt. w dorobku i ciężka walka o utrzymanie się w lidze przed drużyną Marka Niklarza. Zaczęli ligę od zwycięstwa i remisu, ale to były pierwsze i ostatnie zdobyte punkty na boisku (potem dostali punkty za mecz z wycofanym zespołem Tigers Team). Potem były już same porażki i to dosyć bolesne, a świadczy o tym ostatnie miejsce w tabeli defensywnej (78 goli straconych). Wiemy jednak, że KSF to drużyna potrafiąca spiąć się w sobie i obronić 2 ligę. Nie mogę wyróżnić żadnego z zawodników, ponieważ kapitan nie uzupełnia statystyk pomeczowych.

Vultures FC.

Drugi z zespołów, które stoczą walkę o uniknięcie baraży to Vultures FC. Podobnie jak KSF, także drużyna Olivera Klingera zebrała 7 pkt. Vultures są drużyną mało skuteczną w ofensywie. Zdobyli zaledwie 32 gole, co daje im miano najgorszej ofensywy ligi. Wyróżniającymi się zawodnikami są kapitan Oliver Klinger (17 goli, 10 asyst) oraz Mariusz Stręciwilk (13 goli, 6 asyst).

The Tigers Team.

Drużyna została usunięta z rozgrywek po oddaniu trzech meczów walkowerem.

Komentarze

Podsumowanie 2 ligi na półmetku sezonu

Autor wpisu

Bartosz Rymacki

ZOBACZ WPISY UŻYTKOWNIKA