Przeczytaj o najnowszych informacjach z naszej ligi
23
lipca
2017

Podsumowanie 1 ligi na półmetku sezonu

Przed Wami podsumowanie pierwszej części sezonu rozgrywek 1 ligi GLP.

Ligowe zmagania w najwyższej klasie rozgrywkowej są równie zacięte i ciekawe jak w obu niższych ligach. Także tutaj jest grupa walcząca o mistrzostwo GLP i grupa drużyn chcąca uniknąć baraży o utrzymanie. Zapraszam do lektury.

Skoda BS Auto.

Lider tabeli, główny kandydat do zdobycia drugiego mistrzostwa GLP z rzędu, drużyna z największą ilością zdobytych goli i najmniejszą ilością straconych goli w lidze. Drużyna nieomal bezbłędna, uległa rywalom tylko raz – w 8 kolejce z Piłkarskim Grudziądzem (wynik 5-7). Większość meczów Skoda wygrywała zdecydowaną różnicą bramek, a jedynie mecze z Wichurą Biszkopt, Torpedo czy Piłkarskim Grudziądzem były wyrównane. Czy Skoda gładko przejdzie przez drugą rundę rozgrywek, wiele na to wskazuje. Mając w swoich szeregach takich zawodników jak Mariusz Żyżyński (33 goli, 14 asyst), Michał Majka (23 gole, 27 asyst – najwięcej w lidze), kapitan Karol Holewski (21 goli, 7 asyst), Janusz Marszałkiewicz (15 goli, 9 asyst), Andrzej Pepliński (15 goli, 20 asyst), Marcin Szczepaniak (10 goli, 20 asyst) zadanie wydaje się łatwiejsze do wykonania. Piłka nożna jest na szczęście na tyle nieprzewidywalna, że emocji w walce o mistrzostwo na pewno nie zabraknie.

Torpedo.

Ze stratą 4 pkt. do lidera, na drugim miejscu znajdują się zawodnicy Torpedo, mając na swoim koncie 22 pkt. (tyle samo co trzeci Piłkarski Grudziądz, jednak lepszy bilans bramek ma Torpedo). Ekipa pod wodzą kapitana Piotra Cieśli nie powiedziała ostatniego słowa i będzie chciała dogonić Skodę, a to nie lada wyzwanie. Jednocześnie muszą uważać na depczące po piętach drużyny Piłkarskiego i Kocurów. Torpedo straciło punkty remisując z Piłkarskim oraz przegrywając ze Skodą i z Nemo. Chcąc liczyć się w walce o mistrzostwo każda strata punktów może okazać się końcem marzeń o tytule. Najlepsi zawodnicy to Bartosz Kaznowski (26 goli, 5 asyst), Kamil Kulaszewski (21 goli, 13 asyst), Maciej Brodowski (19 goli, 12 asyst), Łukasz Betker (16 goli, 13 asyst), Tomasz Pryszło (14 goli, 27 asyst). Torpedo może pochwalić się drugim miejscem w tabeli defensywnej ligi.

Piłkarski Grudziądz.

Podobnie jak Torpedo, tak i Piłkarski Grudziądz zebrał 22 pkt. w tabeli ligowej. Jest to bardzo dobry wynik jak na beniaminka. Jak widać w drużynie drzemie spory potencjał, gdyż jako jedyni zdołali pokonać Skodę. Styl gry wzorowany na hiszpańskiej „tiki-tace” przynosi efekty. Kapitan drużyny Karol Rolewicz będzie chciał z pewnością powalczyć o mistrzostwo, co nie jest (jak w przypadku Torpedo) rzeczą niemożliwą do wykonania. Muszą jednak wygrywać wszystkie mecze, a w pierwszej rundzie ulegli Kocurom (4-5) i Wichurze (2-14). Podobne straty punktów są raczej nie do odrobienia. Najlepszymi zawodnikami są – zdobywca Złotej Piłki z ub. roku Kasjan Bojarowski (30 goli, 27 asyst), Łukasz Pszczółkowski (17 goli, 13 asyst), Łukasz Gebauer (9 goli, 15 asyst), Karol Rolewicz (7 goli, 18 asyst).

Wichura Biszkopt.

Zaledwie punkt straty do Torpedo i Piłkarskiego, czyli czwarte miejsce z 21 pkt. zdobytymi zajmuje drużyna Wichury Biszkopt. Ekipa z wielkimi aspiracjami, pogubiła punkty z Terror Squadem (2-4), Torpedo (1-9) i Skodą (2-4). Jeśli tylko uda się kapitanowi Marcinowi Szymeckiemu opanować problemy kadrowe to wszystko jest możliwe w rundzie rewanżowej. W tabeli ofensywnej zajmują drugie miejsce, natomiast w tabeli defensywnej – trzecie miejsce. Najlepsi zawodnicy drużyny ze Świecia to Bartek Dąbrowski (30 goli), Marcin Szymecki (22 gole), Patryk Szymecki (14 goli), Krzysztof Kaźmierkiewicz (12 goli), Karol Kurzyński i Mariusz Nowacki (obaj po 10 goli).

Kocury.

Zebrali tyle samo punktów co Wichura Biszkopt i są chyba największym zaskoczeniem na plus w 1 lidze. Zaledwie trzy przegrane mecze (z Torpedo, Wichurą i Skodą) dają im szanse na walkę o podium na koniec sezonu. Kocury muszą utrzymać wysoką formę, a w pierwszej rundzie taką właśnie prezentowali. Mają w swoich szeregach lidera strzelców Macieja Lipowskiego (37 goli, 14 asyst), którego wspierają Radosław Dowgiałło (16 goli, 19 asyst), Bartosz Mączkowski (12 goli, 15 asyst).

Nemo.

Szóste miejsce i 13 pkt. na koncie znajduje się w posiadaniu drużyny Nemo. Ekipa potrafi zaskoczyć pokonując Torpedo, tocząc wyrównany bój z Wichurą (porażka 9-10) oraz z Kocurami (porażka 5-6). Niestety dwukrotnie oddając walkowera nie mogą spać spokojnie. Okno transferowe z pewnością będzie musiało zostać wykorzystane rozsądnie. Najlepszymi zawodnikami są Tomasz Woś (28 goli, 7 asyst), Marcin Klabuhn (18 goli, 22 asysty), Bartosz Gabrysiak (17 goli, 16 asyst), Wojtek Tadajewski (11 goli, 4 asysty).

Terror Squad.

Miejsce siódme z 13 pkt. (przegrany bezpośredni pojedynek z Nemo) zajmują zawodnicy Terror Squad. Zespół Janka Czaji zaczął sezon pokonując Wichurę Biszkopt (4-2) oraz remisując z 4 Fun (6-6) i mimo porażki z Piłkarskim Grudziądzem (4-8) można powiedzieć, że to był dobry start. Potem przyszły gorsze mecze, ale dzięki wygranym z najsłabszymi Punisherami, Dragaczem i Wentylami plasują się na miejscu pozwalającym na uniknięcie barażu o utrzymanie w lidze. Najlepszymi zawodnikami zespołu są: Łukasz Grubson (17 goli), Jan Czaja (13 goli), Łukasz Bazylczuk (12 goli).

4 Fun.

Trzy punkty straty do Terror Squad czyli 10 pkt. na koncie uzbierał zespół 4 Fun. Ciekawostką jest, że wszystkie punkty 4 Fun uzbierał w pierwszych pięciu kolejkach. Wpływ na grę, a w zasadzie na wyniki zespołu, miała kontuzja ówczesnego kapitana Szymona Tobolskiego (obecnie rolę tę sprawuje Jarosław Kuc). Wygląda na to, że Szymon Tobolski był kluczowym zawodnikiem i siłą napędową drużyny. Kolejne pięć meczów zakończyło się porażkami 4 Fun. Najlepsi strzelcy zespołu to Paweł Kozak (31 goli, 13 asyst), Marek Muras (16 goli, 5 asyst), Sebastian Witek (12 goli, 5 asyst), Szymon Tobolski (12 goli, 5 asyst).

FC Dragacz.

Miejsce dziewiąte i 9 pkt. uzbierał zespół FC Dragacz. Sezon od samego początku nie układał się po myśli dla drużyny prowadzonej przez kapitana Bartosza Rymackiego. Pierwsze zwycięstwo nadeszło dopiero w szóstej kolejce z Punishers Team (16-5). Kolejne punkty Dragacz dostał bez walki, bo dwukrotnie wygrał walkowerem (z Nemo i Wentylami). W drugiej części sezonu Dragacz będzie chciał wydostać się ze strefy skazującej ich na grę w barażach o utrzymanie w lidze. Najlepszymi zawodnikami jest duet napastników Arkadiusz Bartoszewski (23 gole, 14 asyst) i Bartosz Rymacki (21 goli, 12 asyst), których wspierają obrońcy Maciej Szulc (11 goli, 8 asyst) i Paweł Rymacki (10 goli, 8 asyst).

FC Wentyle.

Zaledwie 2 pkt. w dorobku FC Wentyli powoduje, że zajmują oni przedostatnie miejsce w tabeli. Wygrany jeden mecz z drużyną Punisherów (7-5) i dziewięć porażek nie napawa optymizmem zawodników Wentyli. Dużym problemem są kłopoty kadrowe zespołu a przede wszystkim kapitana Rafała Mikołajczaka, który na pewno z utęsknieniem wyczekiwał okna transferowego. Należy mieć nadzieję, że dokona on rozsądnych ruchów kadrowych i Wentyle powalczą i wyższą lokatę. Najlepsi zawodnicy to Adrian Waliszewski (11 goli, 5 asyst), Rafał Mikołajczak (10 goli, 13 asyst), Filip Bednarek (10 goli, 1 asysta), Patryk Pietrzak (9 goli, 9 asyst).

Punishers Team.

Ostatnie miejsce, dwa ujemne punkty na koncie (za walkowery oddane Torpedo i Nemo) i przegrane wszystkie mecze. Sytuacja taka nie wymaga większego komentarza. Co jest powodem tak słabych wyników? Czy Punishery obudzą się w drugiej części sezonu? My może będziemy świadkami jeszcze innego scenariusza? Tego się dowiemy już niebawem. Kapitan Adam Kwiatkowski nie prowadzi statystyk meczowych więc nie wyróżniam żadnych zawodników jego zespołu.

Komentarze

Podsumowanie 1 ligi na półmetku sezonu

Autor wpisu

Bartosz Rymacki

ZOBACZ WPISY UŻYTKOWNIKA