Przeczytaj o najnowszych informacjach z naszej ligi
11
marca
2018

Nabór na sędziów GLP

Kiedy pierwszy raz zdecydowaliśmy się na nabór na sędziów GLP, w połowie Sezonu 2016 testowaliśmy  czy pomysł się sprawdzi. Po prawie dwóch latach mamy pewność, że to był dobry ruch. Sędziowie – wolontariusze posędziowali do tej pory ponad 200 spotkań ligowych i pucharowych. Zdecydowana większość poprowadzonych meczów jest oceniana przez kapitanów bardzo dobrze.

W poprzednim naborze brało udział siedem osób, co ciekawe dwóch sędziów obecnie sędziuje również rozgrywki organizowane przez Polski Związek Piłki Nożnej – są to Paweł Pastewski i Grzegorz Góralski.

W GLP najaktywniej biorą udział również dwie osoby – Dawid Śliwiński oraz Paweł Pastewski, za co z tego miejsca pragnę im serdecznie podziękować. Robicie dla ligi dużo dobrego.

Tegoroczny nabór na sędziów Grudziądzkiej Ligi Piłkarskiej właśnie startuje. Każdy, kto wyśle zgłoszenie od chwili obecnej, do dnia 25 marca, do godziny 12:00, będzie mógł przystąpić do egzaminu sędziowskiego, który odbędzie się w ustalonym terminie, w grudziądzkiej Marinie.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: karol.rolewicz@glp.net.pl wpisując w temacie „Sędzia GLP”

Od kandydatów na sędziów ligi wymagana jest ogólna znajomość przepisów. Na egzaminie nie będziemy pytać o ciśnienie piłki przed zawodami, czy masażysta może wręczyć kartkę zmian sędziemu asystentowi, lub ile przed meczem powinien być dostarczony protokół zawodów w Centralnej Lidze Juniorów. Natomiast na pewno warto wiedzieć czy bramkarz może zdobyć bramkę z rzutu od bramki, albo czy z rzutu wolnego, po zagraniu piłki ręką można zdobyć bramkę bezpośrednio. Krótko mówiąc: należy posiadać dobrą wiedzę na temat przepisów gry w piłkę nożną.

Priorytetem na spotkaniu jest znajomość regulaminu naszych rozgrywek. To absolutna podstawa:
http://glp.net.pl/regulamin/

Link do obowiązujących przepisów:
https://www.pzpn.pl/public/system/files/site_content/941/1999-Przepisy%20Gry%202017-18%20-%20v.1.3.pdf

Podsumowując. Tak wygląda proces przystąpienia do współpracy z nami:

1. Wyślij mail na adres podany wyżej ze zgłoszeniem.
2. Przyjdź na spotkanie: termin podany w mailu zwrotnym
3. Zalicz egzamin.
4. Twórz z nami Projektu GLP

Jeśli macie jakieś pytania to zachęcam do kontaktu.


Komentarze

Autor wpisu

Karol Rolewicz

ZOBACZ WPISY UŻYTKOWNIKA