grudnia
2019

Koniec 8. sezonu GLP. Informacje

8. sezon Grudziądzkiej Ligi Piłkarskiej zakończony. Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia z całego sezonu, które prezentujemy poniżej.

Mistrzem na sezon 2019 został zespół Skoda BS Auto, który zdeklasował konkurencję i tym samym obronił tytuł sprzed roku. Drugie miejsce zajął zespół Torpedo, natomiast trzecie - Lotnisko, które zakończyło sezon z taką samą ilością punktów co czwarte GeoTeam, jednak o kolejności decydowały bezpośrednie mecze, w których Lotnisko okazało się lepsze.

Zdobywcą Pucharu GLP została ekipa Torpedo, która w finałowym meczu ograła Skodę BS Auto (finałowy mecz 6-4, 31 października 2019 r., orlik Rządz).

Zwycięzcą 2. ligi bezapelacyjnie został zespół Bandziorek.pl, który tym samym awansował bezpośrednio do 1. ligi. Drugie miejsce wywalczył zespół Petardy, który równiez bezpośrednio awansował do 1. ligi z uwagi na wycofanie się z gry w 1. lidze Piłkarskiego Grudziądza i Old Boys.

W barażach o 1. ligę walczyły trzy pary:

Riders - KS Amigos (wynik dwumeczu 8-3 dla Riders)
Terror Squad - Vultures FC (wynik dwumeczu 10-6 dla Terror Squad)
Nemo - Ósemka CG (wynik dwumeczu 19-7 dla Nemo)

Jak widzimy, wszystkie mecze "pierwszoligowcy" rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Sezon zakończymy tradycyjną Galą GLP, na której zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców lig, pucharu oraz fair-play, dla najlepiej zorganizowanych kapitanów. Gala będzie również zapowiedzią nowego sezonu. Więcej informacji wkrótce na naszej stronie.