02
listopada
2020

Rezultaty końcowe w ligach. Baraże czas zacząć!

Runda zasadnicza dobiegła końca. Wszystkie mecze zarówno 1. jak i 2. ligi zostały rozegrane. Poznaliśmy zwycięzców Grudziądzkiej Ligi Piłkarskiej w sezonie 2020.

W tym dziwnym sezonie, zdominowanym przez pandemię Covid-19, mistrzem GLP została drużyna Skoda BS Auto. Dla każdego kibica świetną sprawą jest sytuacja, gdy losy tytułu rozstrzygają się na samym końcu sezonu. W naszej lidze mieliśmy taką właśnie sytuację (a nawet ciekawszą, ale o tym za chwilę), gdyż Skoda zapewniła sobie tytuł w ostatnim meczu sezonu grając przeciwko Torpedo, które to nota bene było ich głównym rywalem w walce o mistrzostwo. Zwycięstwo ekipy Torpedo w tym decydującym meczu dawało im tytuł, natomiast remis lub porażka dawał mistrzostwo Skodzie. Historię tego meczu można śmiało nazwać thrillerem, którego scenariusza nie powstydziłby się sam mistrz gatunku Alfred Hitchcock. Jeszcze 5 minut przed końcem meczu drużyna Torpedo prowadziła 3-1, kiedy to bramkę kontaktową zdobyła Skoda. W ostatniej minucie meczu, w ostatniej akcji na sekundy przed końcowym gwizdkiem wydarzyło się coś, czego gracze Torpedo obawiali się najbardziej. Gol dla Skody, Bartosz Rybiński umieszcza piłkę w siatce bezradnego bramkarza Torpedo. Był to gol dający remis, zwycięski remis i mistrzostwo ligi Skodzie BS Auto!

Wicemistrzem została drużyna Torpedo, natomiast na najniższym stopniu podium uplasowała się ekipa Riders Team, która w decydującym meczu dającym im 3. miejsce pokonała zespół Terror Squad. Mecz ten był spotkaniem o sporym ciężarze gatunkowym, gdyż spotkały się ekipy bezpośrednio walczące o 3. miejsce w lidze. Na tablicy wyników długo utrzymywał się remis, aż nadeszła 51 minuta meczu. Wtedy to Riders wyprowadziło jeden z trzech ciosów, które pogrążyły "terrorystów". Trzy minuty, trzy gole, wynik końcowy 4-1 dla Riders i trzecie miejsce w lidze!

Na przeciwnym biegunie tabeli 1. ligi o miejsca dające bezpieczny byt w najwyższej klasie rozgrywkowej walczyły drużyny w tzw. grupie spadkowej. Ostatecznie zapewniły go sobie drużyny Lotnisko i GeoTeam. Pozostałe drużyny: FC Dragacz, Petarda, 4Fun, Nemo walczyć będą w barażach o utrzymanie w 1. lidze.

W 2. lidze mistrzostwo i bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej zapewnił sobie zespół KSF. Zawodnicy z os. Kopernika zapewnili sobie tytuł, a jakże, w ostatnim meczu sezonu z bezpośrednim rywalem o tytuł Polonią Grudziądz. Mecz był zacięty do ostatniego gwizdka, a KSF wygrało ostatecznie 5-4.

Polonia Grudziądz, a także trzy kolejne drużyny w tabeli: Nankatsu FC, Hooligans Grudziądz, Black Rose powalczą w barażach o awans do 1. ligi.

Mecze barażowe rozgrywać można od 2. listopada do 16. listopada.

Pary barażowe wyglądają następująco:

FC Dragacz - Black Rose

Petarda - Hooligans Grudziądz

4Fun - Nankatsu FC

Nemo - Polonia Grudziądz

Przypominamy, że mecze barażowe są dwumeczami, w których nie obowiązuje zasada "goli na wyjeździe". W przypadku remisu o rezultacie decydować będzie konkurs rzutów karnych. Przypominamy też, że oddanie jednego meczu walkowerem skutkuje rozstrzygnięciem całego dwumeczu na niekorzyść drużyny oddającej mecz walkowerem.