Grudziądzka Liga Piłkarska
2023-02-26 - Karol Siódmiak

Zapisy do Ligi GLP zostały zamknięte, w nadchodzącym sezonie w rozgrywkach będzie brało udział 31 zespołów. Cieszy nas, że w zdecydowanej większości są to znane już nam ekipy, które chcą z nami współtworzyć tą ligę kolejny rok!

W 1. lidze weźmie udział 12 drużyn, w 2. lidze - 19 drużyn. Stawka drużyn pierwszoligowych, oprócz drużyn, które wywalczyły awans w minionym sezonie, została uzupełniona o ekipę Wild Sharks - ze wzlędu na niezgłoszenie się do rozgrywek pierwszoligowej drużyny FC Albatrosy.
W pierwszej lidze mecze będą rozegrane systemem mecz i rewanż. W drugiej lidze natomiast po rozegraniu pierwszej rundy nastąpi podział tabeli na grupę mistrzowską oraz spadkową i mecze rewanżowe rozgrywane będą w ramach danej grupy.

Dzisiaj zostało także otwarte już okienko transferowe. Jest to czas, w którym możliwe będzie dokonywanie zmian w składach oraz zmienianie drużyn przez zawodników. Drużyny występujące w 1 lidze mogą dopisać 4 nowych zawodników do składu, drużyny występujące w najniższej klasie rozgrywkowej w okienku przedsezonowym - 18. Nie zmieniła się także liczba zawodników, których można mieć w zespole i wynosi ona nadal 18 zawodników.

Aby dołączyć do drużyny, zalogowany na swoje konto kandydat powinien wejść na profil wybranej ekipy i wybrać opcję "Chcę dołączyć do tej drużyny". Kapitanowi tego zespołu w panelu zarządzania drużyną pojawi się możliwość zaakceptowania bądź odrzucenia zgłoszenia.
Bieżące okienko transferowe otwarte jest od dzisiaj i zamknie się 07.03.2023 r. W połowie nadchodzącego sezonu planowane jest jeszcze jedno takie okienko.

Długo oczekiwany nowy sezon zbliża się więc coraz większymi krokami, tymczasem przed nami jeszcze Gala GLP, na której podsumujemy poprzedni sezon oraz wręczymy sporą ilość nagród :-) Widzimy się więc na tym spotkaniu w najbliższy piątek, tj. 03.03.2023 r. o godz. 18:00 - tradycyjnie w grudziądzkiej Marinie!

Strona została wygenerowana w ciągu: 0.0051